ZIUA PORȚILOR DESCHISE

Bine ați venit pe site-ul nostru!

Liceul Teoretic "Constantin Brâncoveanu" vă așteaptă cu o oferta educațională de nerefuzat:
- 2 clase Filologie,
- 2 clase Științe sociale,
- 1 clasă Matematică-Informatică,
- 2 clase Științe ale naturii.

Fiecare disciplină dispune de laborator propriu cu tehnică modernă pentru aplicații, audiție, experimente.

Pentru o paletă mai largă de activități, proiectele școlii așteaptă implicarea noilor liceeni.

Cum aceste citate ne reprezintă și ne-au fost pe plac, vă lăsăm să le lecturați...

Cel ce deschide o şcoală închide o temniţă. (Victor Hugo)
Şcoala trebuie adaptată la copii şi nu copiii adaptaţi şcolilor. (Alexander Sutherland)
Acolo unde şcolile prosperă, totul prosperă. (Martin Luther)