Admitere liceu

ZIUA PORȚILOR DESCHISE

ANUNȚ

Pentru depunerea dosarelor de înscriere la clasa a IX-a, elevii admiși în sesiunea a II-a se vor prezenta la unitatea de învățământ însoțiți de către unul dintre parinți/susținator legal având un dosar mapa care să conțină:

· Adeverința cu media de admitere

· Foaia matricolă eliberată la absolvirea învățământului gimnazial

· Fișa medicală(cu vaccinuri)

· Certificat de naștere(copie legalizată la notar)

· Cartea de identitate a elevului(original+copie)

· Cartea de identitate a parintelui/susținătorului legal (original+copie)

Înscrierile pentru clasa a IX-a, an școlar 2020-2021, se pot efectua atât la sediul unității, cât și on-line, la adresa de e-mail: lt_constantin_brancoveanu@yahoo.com.

Toate documentele de mai sus vor fi scante și trimise într-un singur fișier pdf.

ZILELE DE ÎNSCRIERE:

06.08.2020

07.08.2020

9,30-16.00

9.00-12.00

ANUNȚ

Pentru depunerea dosarelor de înscriere la clasa a IX-a, elevii admiși se vor prezenta la unitatea de învățământ însoțiți de către unul dintre parinți/susținator legal având un dosar mapa care să conțină:

· Adeverința cu media de admitere

· Foaia matricolă eliberată la absolvirea învățământului gimnazial

· Fișa medicală(cu vaccinuri)

· Certificat de naștere(copie legalizată la notar)

· Cartea de identitate a elevului(original+copie)

· Cartea de identitate a parintelui/susținătorului legal (original+copie)

ZILELE DE ÎNSCRIERE:

În ziua de 17.07.2020, Liceul Teoretic „Constantin Brâncoveanu’’ va transmite la ISMB situația privind înscrierea elevilor admiși.

Locurile celor care nu au depus dosar de înscriere vor fi vacantate.